Facebook Sayfamız

Anket

Domuz Avında Kullandığım Tüfek,

Yivsiz Av Tüfeği
Yivsiz Av Tüfeği
75% [6 Oy]

Yivli Tüfek
Yivli Tüfek
25% [2 Oy]

Oy: 8
Oy vermek için üye girişi yapmış olmanız gerekmektedir.
Başlama Tarihi: 08.01.14

Browning MARALYazdır

Avatar

BROWNING MARAL

Browning Maral

Kalibre Seçenekleri: 308 Win, 30-06, 300 Win mag, 9,3x62

Namlu Boyu: (308 Win , 30-06, 9,3x82) 56cm    (300 Win Mag) 58cm

Ön Nişangah: Ayarlanabilir Fiber optik

Arka Nişangah: Battue Tipi veya Sürek avı tipi

Dipçik Boyu: 360 mm

Mermi haznesi: Hareketli şarjör 

Standart Kapasite: 308 Win ve 30-06 kalibrelerinde 4+1    300 Win Mag ve 9,3x62 kaibrelerinde 3+1

Toplam Ağırlık: 3.1 kg

Mekanizma: Siyah

Ahşap: Yağlı cila

Dürbün Yeri: Tüfeğe dürbün takılması için Sürgü mekanizması üzerinde dört adet vidalı delik vardır.

Browning Maral Set

 Aksesuarlar: Tüfek çok kaliteli bir taşıma çantası ve dipçiği sökmek için alyan anahtarı ile satışa sunulmuştur.

Browning Maral Tepme Ped Seçenekleri

Maral modellere yerleştirilen Inflex 11 ve klasik geri tepme yastıkları 12 mm 20 mm ve 25 mm olarak üretilmiştir ve böylece tüfeğinizin dipçik boyunu kendinize göre  en rahat konumda ayarlama imkanı bulursunuz.

Brownin Maral Horoz Güvenliği

El ile horozu kurma, ateş etmek için silahın horozunu (çekicini) geriye çekme eylemi  Bir tüfeğin en önemli özelliği hatta tüfeğin ruhu diyebileceğimiz özelliği tüfeğin emniyet sisteminin garantili olması ve horozun elle kurulabilmesidir. Browning’in 1966 yılından beri ürettiği 1 milyon tüfekte  güvenirliğini kanıtlamış olan diğer düz çekiş mekanizmalı tüfeklerde olduğu gibi Maral modelde de 7 kulak  diye tabir edilen döner başlıklı sistem bulunmaktadır. Mekanizmanın arka kuyruğu tekrarlanan kurulmalarda tamamen sürgü mekanizmasının içinde kalır. Hareket esnasında atıcının nişanı bozulmaz. Elle horoz kurma düğmesini öne doğru sürmeniz tüfeğinizi ateş etmeye hazır hale getirecektir. Aşağı çekmeniz halinde tüfeğiniz tamamen emniyette olacaktır.

Mekanizmanın arka kısmı kasası içinde kontrol altındadır. Tekrarlanan doldurmalarda rahatsızlık vermez. Maral olağanüstü tasarımı sayesinde geleneksel düz çekişli mekanizmaya sahip tüfeklere nazaran nişan almada ve tekrar doldurmalarda, tekrarlanan seri atışlarda elde edilen emsalsiz konfor ile patent sahibi olmuştur. Maral tüfeği tamamen dengeli atışı yapısından kaynaklanan sıralı, tekrarlanan tetik düşürmesine sahiptir. Düz bir hatta oluşan tetik düşürme hareketi ile mekanizmanın arkasının (mekanizma kuyruğu) atıcının gözüne doğru gelmesi nede çizgisel basınç evresinde ve yeniden doldurma evresinde atıcı asla rahatsızlık hissetmez. Maral’ın tekrar doldurma hareketi tamamen mekanizma içinde olur. Bu sayede hedefiniz her zaman nişanda olur. Bu size önemli iki büyük avantaj sağlar; birincisi nişanda sabit kalırsınız, ikincisi atıştan sonra tekrar dolum yaparken atışı durdurmasınız.

Maral modeli 7 kulaklı diye tabir edilen, kırk yıldır emniyet ve başarısını kanıtlamış olan döner kafalı bolt sistemine sahiptir.

7 kulaklı döner başlığı sayesinde düz bir çekme hareketi ile boş kovan çıkarılır, tetik horozu kurulur aynı yöne düz bir itme ile yani mermi fişek yatağına sürülür ve kilitlenir. Bu düz aynı zamanda dirençsiz çekme ve itme hareketi avcının hedefi üzerinde kalmasını ve atış tekrarını kolaylıkla yapmasını sağlar. Bu sistem sağlamlığı güvenirliği hızı ve etkinliği ile patent sahibi olmuştur.

Maral'ın olağan üstü atış düzgünlüğüne sahip olan namlusu FN Herstal fabrikalarında soğuk dövme metodu ile üretilmiştir.

Dipçik ve kundak modellerinde Browning Maral bir çok seçenek sunmuştur.

Browning Maral Aksesuarlar

Mekanizma üzerinde sağlam olarak yerleştirilmiş metal yanaklar üzerinde büyük avlar ve orman motifli gravür seçenekleri vardır.

Dipçik klasik, Bavarian ve Monte Carlo dipçik seçenekleri, el kundağı Lale tipi, yuvarlanmış uç ve geleneksel damalı seçenekler ile sunulmuştur.

Bavarian Tipi Dipçik

Bavarian Tipi Dipçik

Monte Carlo Tipi Dipçik   

Monte Carlo Tipi Dipçik

Klasik Dipçik

Klasik Dipçik

OCAK 2014, KONYA


Bu makaleyi paylaş
Sosyal Paylaşım: Facebook Google Tweet This
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook Beğen:
YorumYorum yaz

Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.

AL jQ comments Fusion @ AnnetLab © 2011-2012

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.