Facebook Sayfamız

Anket

Domuz Avında Kullandığım Tüfek,

Yivsiz Av Tüfeği
Yivsiz Av Tüfeği
75% [6 Oy]

Yivli Tüfek
Yivli Tüfek
25% [2 Oy]

Oy: 8
Oy vermek için üye girişi yapmış olmanız gerekmektedir.
Başlama Tarihi: 08.01.14

Avcının Atışta Doğal Hedef NoktasıYazdır

Avatar

Bir avcı eğer kendi doğal hedef noktasından haberdar ise, ve bunu tam olarak idrak etti ise, atışları her zaman daha isabetli ve daha istikrarlı olacaktır.

Tüfeğinizi omuzlayıp tamamen zihninizi boşaltıp rahatladığınızda, arpacık veya artikıl muhakkakki bir yerleri gösteriyor olacak. Kendi doğal hedef noktanızı biliyor iseniz, arpacık veya artikıl ilk omuzladığınızda tam olarak merminizin isabet etmesini istediğiniz hedefte olacaktır.

Bunun gerçekleşmesini sağlamak ve sürekli hale getirmek için iki basamaklı bir süreç söz konusu. Önce, tüfeğinizi hedefe doğru tutun. Sonra vücudunuzu tüfekle orantılı halde hizalayın.

Bu 2 adımı uyguladıktan sonra arpacığı veya artikılınızı hedefe odaklayın ve gözlerinizi kapatıp, kafanızı boşaltırken iki üç kere derin nefes alın. Gözlerinizi açtığınızda eğer arpacık veya artikılınız hala hedefinizin üstündeyse doğal hedef noktanızı bulmuş bulunuyorsunuz.

Eğer gözlerinizi açtığınızda hedefinizi arpacık veya artikılınızdan çıkmış ise doğal hedef noktanızı bulmak için çeşitli pozisyonlar deneyerek kendi omuzlamanızı bulmanız gerekmekte.

Bu ilk ayarı yaptığınızda, doğal hedef noktanızı ince ayarlamak için bir yol var. Artikılınıza veya arpacığa odaklanarak bir kaç boş atış yapın. Gözünüzü artikıl veya arpacıktan ayırmadan, hedef gözetmeden. Eğer her tetik kestiğiniz anda, artikıl veya arpacık bariz ve çok hareket ediyorsa; bu tetik kestiğiniz anda çok rahat olmadığınızı ve doğa hedef noktanızı tam olarak bilmediğinizi gösterir. Atış pozisyonunuzu iki kere kontrol ederek, tetik kestiğiniz anda vücudunuzdan tüfeğe gerilim vermediğinizden, yüklenmediğinizden emin olun. Burada bir istisna, biseps kaslarınızdan tüfeğe olan basınçtır. Çünkü tüfeği omuzladığınızda kollarınız tüfeği omzunuza oturtmak için biseps kaslarıyla yoluyla bir basınç uygular fakat bu Doğal Hedef Noktanızı etkilemez. Çünkü her zaman alıştığınız şekilde omuzlayacağınızdan değişkenlik göstermez. Gereksiz ve aşırı tüm basıncı vücudunuzdan arındırarak, tetiği düzgün şekilde kesin ve doğal hedef noktanız merminizi hedefinize ulaştıracaktır.

Kaynak: .www.outdoorlife.com
Makale: John B. Snow


Bu makaleyi paylaş
Sosyal Paylaşım: Facebook Google Tweet This
URL:
BBcode:
HTML:
Facebook Beğen:
YorumYorum yaz

Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.

AL jQ comments Fusion @ AnnetLab © 2011-2012

Oylama

Sadece üyeler oylayabilir.

Oy verebilmek için lütfen üye olun ya da üye girişi yapın.

Henüz bir oylama yapılmamış.